Adam a koleno – práce s knihou

Krátká útlá kniha vypráví jednoduchý příběh o klukovi Adamovi, který se dostane do světa uvnitř svého kolene, tam hospodaří babička, říká jí paní Kolínková, protože si vaří k snídani polévku. V kredenci jí roste zelenina, je levák a zamlada bývala ještě hezčí… Svět za světem, co si všechno fantazie nevysní. Kniha okouzluje všechny děti prvního stupně, ty mladší fascinuje babička, starší řeší typy těstovin, pojmenování stoliček apod.

___Obsahový cíl:___
– žák čte knihu, rozvíjí fantazii, vidí slova v kontextu

___Jazykový cíl:___
– žák si osvojí novou slovní zásobu, vypráví příběh, vytvoří recept (k tématu vaření), vytvoří byt, pokoj (k tématu dům, byt)
– hlasité čtení – rozvoj výslovnosti a větné melodie

___Slovní zásoba:___
Může rozvíjet různá témata: 1. jídlo a vaření, 2. byt, dům, pokoj, 3. tělo, 4. popis věcí a potravin (tvary, barvy, chutě, vůně). Jedno si můžeme zvolit jako základní, slovní zásobu ale používáme ze všech témat, může být i shrnující, opakovací.

*Výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu* „***Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci***“, *který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.*