Buddy program – materiály

Materiály pro fungování Buddy programu na škole:

01. Buddy program – co to je: krátký popis Buddy programu ke stažení.

02. Formulář pro školy před zahájením Buddy programu aneb na co je nutné myslet předem. Tento formulář slouží pro školy, které chtějí buddy program na své škole zavést. Škola si vyplněním tohoto formuláře zhodnotí a shrne důležité body, které vedou k úspěšnému chodu Buddy programu na škole. V dokumentu je uveden také souhrn úkolů a odpovědností koordinátora Buddy programu.

03. Leták Buddy – Staň se parťákem tomu, kdo tě potřebuje: popisuje podobu Buddy programu pro žáky – dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat novým žákům s OMJ jako tzv. buddy. Leták má informační charakter, škola doplní kontakty na koordinátora Buddy programu na škole (viz zažlucené informace). Lze využít také formulář na druhé straně dokumentu, který může pomoci spárovat dvojici dle preferencí žáků.

04. Leták Najdi svého parťáka, který ti pomůže: popisuje podobu Buddy programu žákům s OMJ, kteří jsou na škole noví a chtějí se seznámit s někým, kdo jim pomůže a na koho se mohou spolehnout. Chtějí svého buddyho. Leták má informační charakter, škola doplní kontakty na koordinátora Buddy programu na škole (viz zažlucené informace). Lze využít také formulář na druhé straně dokumentu, který může pomoci spárovat dvojici dle preferencí žáků.

05. Dotazník k evaluační schůzce: Pokud Buddy program na škole již běží, dvojice jsou spárované a pracují spolu, měl by se s nimi koordinátor programu čas od času sejít a zhodnotit jejich spolupráci. Ke zjištění situace může posloužit dotazník k evaluační schůzce. Původně je koncipovaný (a vyzkoušený) v případě hromadné schůzky dvojic na škole, kdy dvojice/skupiny pracovaly na dotazníku společně. Lze využít ale i při individuální schůzce, případně upravit dle vlastních potřeb.

06. Leták – Tipy na kontakt se spolužákem s OMJ při distanční výuce: Sepsali jsme tipy na kontakt a aktivity pro spárované dvojice v Buddy programu, pakliže jsou uzavřeny školy a probíhá distanční výuka. Leták je určen přímo studentům, lze jej využít také motivačně pro ty, kdo zatím spárovaní nejsou.

Vše lze stáhnout jednotlivě, či vcelku ve formátu rar.