Flippity

matching_game_zmenseny_2

Internetová aplikace Flippity umožňuje snadnou tvorbu interaktivních online cvičení, která můžete využít jak ve výuce na dálku, tak ve třídě, pokud máte projektor nebo menší skupinu žáků.
Princip tvorby všech typů cvičení je velmi podobný, aplikace je však v angličtině, a proto jsme připravili videonávod, jenž vás provede vytvořením jednoho z nejkomplexnějších cvičení, Flippity Scavenger Hunt, ze kterého už potom snadno odvodíte, jak vytvořit ta ostatní.

Kromě cvičení, které je detailně popsáno ve videonávodu, se pro žáky s OMJ hodí také následující typy:
Flippity Random NamePicker
Flippity Hangman (nyní pojmenováno Snowman)
Flippity Matching Game

Pro inspiraci, jak konkrétně se dají využít, si prohlédněte níže vložené obrázky. Pokud učíte studenty na střední škole, neměly by vaší pozornosti uniknout ukázky, jak je možné interaktivní formou ve Flippity zpracovat přípravu na didaktický test ČJL.