Český jazyk pro cizince – Hezky česky

Aktualizovaný dvoudílný soubor materiálů k podpoře výuky ČDJ na úrovni začátečník a mírně pokročilý.

Soubor zahrnuje pracovní listy s tematicky uspořádanými lekcemi, metodické pokyny, interaktivní prvky a rozšířené možnosti procvičování. V on-line verzi pracovního sešitu jsou živé odkazy nad QR kódy, které je možno využít na interaktivní tabuli.

Pracovní listy jsou vhodné pro práci v menších skupinkách žáků (do 10 žáků), lze je však uzpůsobit i pro individuální výuku či práci s většími kolektivy. Pracovní listy jsou určeny žákům 1.–9. třídy základní školy. Lekce vždy zahrnují tematické obrazové slovníky (využitelné už i u nečtenářů – žáků 1. tříd a žáků, kteří neovládají latinku a do listů si vpisují k obrázkům překlady), jednoduchou gramatiku (zaměřenou vždy pouze na jediný gramatický jev) a další doplňková cvičení, zejména články prověřující porozumění textu (přečtením a následným rozborem).

NPI v roce 2024 nabízí možnost bezplatného zaslání materiálů Hezky česky I a II v papírové podobě do škol. Obrátit se můžete na halka.smolova@npi.cz nebo jitka.zackova@npi.cz, popř. na krajské pracoviště NPI ČR, kde Vám tyto učebnice mohou bezplatně poskytnout.

Autorky: Jana Táborková, Kateřina Lancová, NPI, 2022