Historická Praha – gotické umění

Obsahový cíl:
Studenti získají povědomí o období gotiky na našem území, rozeznají její charakteristické rysy, dokáží je pojmenovat a ukázat na konkrétních stavebních památkách v Praze.

Jazykový cíl:
Studenti si osvojí slovní zásobu v daném uměleckém slohu a pomocí základních jazykových struktur budou schopni napsat krátký popisný text o památce/památkách v Praze.

Slovní zásoba:
gotika, gotický, věž, brána, kaple, radnice, klášter, katedrála, kostel, chrám, lomený oblouk, žebrová klenba, strop zeď, vysoké okno s dekoracemi, křížová klenba, střelný prach, perla architektury, srdce Evropy, kamenná, stověžatá, zlatá, matka měst, vysoké a štíhlé stavby

Jazykové struktury:
… říká/ říkalo se jí…, gotika vznikla/ začala…, … je typická…, v Praze existuje …, … najdeme…, typické prvky jsou…, typické stavby jsou…, je blízko/kousek od/ u…, sloh se jmenuje…

Výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu „Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci“, který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Použitý byl ve třídě připravující budoucí středoškoláky v projektu Click with school.