Historická Praha – románský sloh

Obsahový cíl:
Studenti získají povědomí o románském slohu na našem území, rozeznají jeho charakteristické rysy, pojmenují je a ukazují na konkrétních stavebních památkách v Praze.

Jazykový cíl:
Studenti si osvojí slovní zásobu v daném uměleckém slohu a budou schopni napsat krátký popisný text o památce/památkách v Praze.

Slovní zásoba:
románský sloh, rotunda, most, hrad, dům, kostel, bazilika, církev, stavba, umění, věž, klášter, opevnění, kruhový/čtvercový/ obdélníkový půdorys, válec, apsida, loď, postavit, založit, zbořit, pohřbít, měřit, široký, zázrak, století, kamenná stavba

Jazykové struktury:
… jmenuje se podle…, … označuje…, existoval…, významný je…, stavěli se…, typické stavby jsou…, památky jsou.., najdeme je na…,… byl založen/ postaven …, má … půdorys…

Výukový materiál byl vytvořen v rámci projektu „Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci“, který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Použitý byl ve třídě připravující budoucí středoškoláky v projektu Click with scool.