Informační balíček pro SŠ – Ukrajina

Hledáte informace, jak začleňovat nově příchozí žáky z Ukrajiny do Vaší školy?
Přejete si, aby jejich zapojení proběhlo hladce, ale nejste si jisti, co všechno je potřeba zajistit?
Začínáte učit češtinu jako druhý jazyk tyto mladé začátečníky v jazyce, ale nevíte, jak začít a kde hledat informace?

Připravili jsme pro Vás základní informace pro začleňování žáků z Ukrajiny na SŠ.

Jedná se o infobalíček a plakát do sborovny:

• Infobalíček je určen pedagogům, získají zde základní informace o možnostech podpory žáků z Ukrajiny dle legislativy, o češtině jako druhém jazyce včetně tipů, jak výuku začít a kde hledat další materiály, nebo spoustu zásadních tipů a odkazů do výuky jakéhokoliv předmětu.
  • Plakát do sborovny v sobě nese všechna témata, která se začleňováním vícejazyčných žáků ve školách souvisí a na které je třeba nezapomínat.