Matematické fráze a instrukce

Tabulka slouží k záznamu frází a instrukcí, se kterými se žáci/studenti v matematice setkávají.
Cílem této tabulky je udělat si přehled v instrukcích a frázích, které se v matematických příkladech a úlohách objevují, uvést si u nich synonymum a příklad, jež pomůže porozumění a zaznamenávat si oblasti, v nichž se objevuje.
Tabulka je částečně vyplněná příklady, ale žák by si ji měl s podporou učitele doplňovat sám.

Výukový materiál byl vytvořen/upraven v rámci projektu „Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci“, který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Použitý byl ve třídě připravující budoucí středoškoláky v projektu Click with school.