Příklad PLPP dle Lex Ukrajina pro žákyni sexty

Na Gymnázium, Mladá Boleslav, Palackého přijali v březnu 2022 (po invazi ruských vojsk na Ukrajinu) slečnu z Ukrajiny do sexty. Vzhledem k okolnostem měla žákyně téměř nulovou znalost češtiny. Proto se ve škole rozhodli žákyni podpořit výukou češtiny jako druhého jazyka a upravením minimálních výstupů z jednotlivých předmětů, které musí žákyně splnit (a to dle zákona Lex Ukrajina, který povoluje zcela nebo zčásti nahradit vzdělávací obsah těmto nově příchozím žákům jiným obsahem, a to bez ohledu na RVP nebo ŠVP).

Výchovná poradkyně na gymnáziu se rozhodla úpravy vzdělávání dívky zpracovat do plánu pedagogické podpory a doplnit je o dokument s minimálními výstupy z jednotlivých předmětů, které stanovili vyučující jednotlivých předmětů.