Webová stránka Quizlet

Quizlet je velice užitečná webová stránka pro učení se nejen jazyků. Funguje na principu překladové metody – jeden pojem se rovná druhému pojmu. Výhoda je, že to nemusí nutně být slovíčka dvou různých jazyků (např. auto – car), ale využívá také kombinaci slovíčka a obrázku (např. auto – obrázek auta) či slovíčka a jeho definice (auto – dvoustopé osobní nebo nákladní silniční motorové vozidlo).

Webová stránka Quizlet pak nabízí různé možnosti procvičování jednotlivých sad slovíček včetně testu a her. Přitom si pamatuje, které úlohy uživatel již jednou vyřešil správně a u kterých naopak chyboval. Během dalšího procvičování víckrát opakuje ty, u kterých uživatel zatím neuspěl, a „donutí“ ho tak odpovědět správně. Napomáhá tak přirozené funkci lidské paměti, jež snáze uchovává to, co se opakuje.
Základní verzi webové stránky Quizlet mohou žáci využít bezplatně a bez registrace. Pro tvorbu nových sad slovní zásoby však doporučujeme přihlášení. Existuje také placená verze Quizlet pro učitele, která nabízí určité výhody. Mezi ně patří například možnost přidat ke slovíčkům vlastní nahrávku s výslovností nebo sledovat pokrok a aktivitu žáků.

Bohužel neexistuje česká verze Quizletu, uživatelé tak musí pracovat s anglickou, německou, španělskou či jinou mutací. I proto jsme sepsali přiložený návod, který si můžete níže stáhnout. Po prvotním seznámení s prostředím webové stránky je však orientace poměrně intuitivní.

A ještě jeden tip: Quizlet má rovněž funkci „LIVE„, v rámci které mohou žáci soutěžit v reálném čase v týmech či jednotlivě! Potřebují pouze mobilní telefon a připojení k internetu.