Výroba pomůcek do výuky II.díl

Na této stránce naleznete pokračování předchozího článku.

11. Kolíčkové přiřazování

Na tuto aktivitu budete potřebovat čtvrtku, kolíčky, dřívka od nanuků a lepidlo. Pro delší životnost doporučujeme obrázky zalaminovat. V prvním případě dítě třídí obrázky oblečení podle počasí, z druhé strany třídí podle barev. Můžete tuto aktivitu použít i k procvičení rodů, když si připravíte paletu s barvami modrá (TEN), červená (TA), zelená (TO), žlutá (TY). Pokud se takto rozhodnete, doporučujeme mít černobílé obrázky, aby děti neměly problém přiřadit například červené tričko k zelené barvě.

12. Tvoření vět

Děti milují legraci a s touto hrou navíc procvičíte zvířata a časování sloves. Dítě nejdříve hodí kostkou s obrázky zvířat a poté zatočí šipkou, co má dané zvíře dělat. Pak už tvoří větu, například: ryba sedí, kočka tancuje, kráva stojí.

13. Okénka na hledání tvarů

Jednoduchá pomůcka na procvičení tvarů. Stačí Vám tvrdá čtvrtka/karton, nůž, lékařská dřívka, lepidlo a máte hotovo! Děti pak chodí po třídě a hledají tvar podle výřezu. Můžete kombinovat i s barvami.

Kristýna Chmelíková