Praktické tipy pro zapojování vícejazyčných žáků do výuky

Uspořádali jsme setkání zaměřené primárně pro ředitele a ředitelky základních škol, které se věnovalo praktickým tipům pro zapojování vícejazyčných žáků do výuky.

Prvními hosty byly ředitelka základní školy Křížová paní Jana Nováková Hotařová a její paní zástupkyně Lenka Picková. V příspěvku z praxe představily, jaký systém mají vytvořený pro podporu vícejazyčných žáků a žákyň.

Druhý příspěvek se věnoval legislativním opatřením a tomu, jak organizačně zajistit nastavování cílů pro vícejazyčné žáky.

Ve třetí prezentaci najdete už konkrétní praktické tipy, které vedou ke splnění cílů z rámcového vzdělávacího programu a to i přesto, že ve škole máme úplné začátečníky.

Můžete si stáhnout Prezentace ze setkání.