Platforma pro AP v MŠ: Podpora vícejazyčných dětí v MŠ a spolupráce s rodiči

Připojte se k nám na online setkání věnované AP v mateřských školách. Na setkání se zaměříme na sdílení zkušeností, dobré praxe i praktických ukázek a tipů, jak podporovat pedagogy při práci s vícejazyčnými dětmi v MŠ. Dotkneme se i spolupráce s vícejazyčnými rodiči z pozice AP.
Datum a čas:
22. května 2024, 16–18 hodin
Místo:
online na platformě Zoom (registrovaným pošleme odkaz na připojení)
Cena:
zdarma

Na setkání se konkrétně zaměříme na téma podpory vícejazyčných dětí v běžném dni a při řízené činnosti v mateřské škole. Budeme se věnovat také další důležité oblasti podpory - aspektům spolupráce s rodiči vícejazyčných dětí z pozice AP. Účastnice a účastníci budou mít možnost sdílet své vlastní zkušenosti a seznámí se s dobrou praxí díky rozhovorům s dvěma dvojjazyčnými asistentkami pracujícími v mateřských školách.

TÉMATA SETKÁNÍ

• Jaká je role AP?
  • Jak může AP podporovat vícejazyčné děti ve třídě, venku, ve volné hře, při řízené činnosti?
  • AP ve vztahu k rodičům Jak může AP podpořit komunikaci a zapojení vícejazyčných rodičů do vzdělávacího procesu v MŠ?

Setkání je určeno asistentům pedagoga v mateřských školách, ale také dalším pedagogům zabývajícím se vzděláváním vícejazyčných dětí.

Kontaktujte nás pro více informací:
suvarska@meta-ops.cz

Nadace České spořitelny podporuje projekt organizace META – Podpora vzdělávání nově příchozích vícejazyčných dětí a žáků.