Namaluj Bivoje a zopakuj si vyjmenovaná slova: speciál o dětech s OMJ

Ve spolupráci s Konsorciem nevládních organizací pracující s migranty a s Centrem pro integraci cizinců jsme sestavili informační speciál o dětech s odlišným mateřským jazykem v českých školách.

Neznalost jazyka je vskutku velká výzva pro děti, rodiče i pedagogy, ale s adekvátní podporou se dá zvládnout! Abychom ještě více porozuměli tomuto tématu, proč je vhodné přenastavit systém jazykové podpory žáků s OMJ, nebo jak je na tom Česko v porovnání se svými evropskými sousedy, doporučujeme si přečíst speciál Namaluj Bivoje a zopakuj si vyjmenovaná slova.

publikováno: 30. 11. 2020