Nový program pro pedagogy SŠ: Česky v oborech

Co to je?

Vzdělávací a tvůrčí program pro pedagožky a pedagogy SOŠ a SOU, kteří:

• vyučují odborné předměty specifické pro konkrétní obor, praxi nebo odborný výcvik,
  • chtějí prohloubit své dovednosti práce s vícejazyčnými žáky (s odlišným mateřským jazykem).

Co program obnáší?

Proč byste se měli zapojit?

• Za podpory metodiček si vytvoříte výukové materiály podporující vícejazyčné žáky s nižší úrovní češtiny. Tyto materiály Vám usnadní práci při výuce již letos, ale i v dalších letech s příchodem nových žáků.
  • Svými materiály podpoříte své vícejazyčné žáky, ale i další žáky daného oboru z různých koutů republiky a v neposlední řadě i jejich vyučující - Vaše kolegy.
  • Prohloubíte si své dovednosti v práci s vícejazyčnými žáky, můžete si vyzkoušet i nové postupy a aktivity.
  • Zvýšíte prestiž svou i školy, na níž působíte.
  • Za vytvořené materiály si odnesete i finanční odměnu.

Jak dlouho zapojení do programu trvá?

• Program začíná v únoru 2023, můžete se ale zapojit kdykoliv v průběhu tohoto i následujícího školního roku.
  • Zapojení do vzdělávacího a tvůrčího programu předpokládáme v trvání ½ až 1 školního roku (delší spolupráce je možná).

Kolik času mi zapojení do programu zabere?

• Účast na webináři a workshopech včetně konzultací by neměla přesáhnout 6 hodin.
  • Vytvoření jednoho tématu by (včetně zapracování zpětné vazby a komentářů metodiček) mělo zabrat cca 4-5 hodin. V daném oboru budeme vytvářet vždy 3 - 5 navazujících témat (minimum pro jednoho tvůrce je 3 témata, ideálně spíše 5, vše je na domluvě).
  • Konečné termíny na dokončení jednotlivých materiálů/témat se budou nastavovat individuálně v závislosti na podmínkách a času vstupu do programu.

Jakou podporu Vám nabízí META metodičky?

• Zaškolení formou webináře, workshopů,
  • individuální konzultace - e-mailem, telefonicky, videohovorem, případně osobně (dle místa působení),
  • návštěva ve výuce s následným rozhovorem,
  • poskytnutí konstruktivní zpětné vazby k vytvářeným materiálům,
  • přátelský a otevřený přístup.

Zaujal Vás program a chcete se ho zúčastnit?

Vyplňte přihlašovací formulář ZDE

Chtěli byste se zapojit, ale váháte? Máte nezodpovězené otázky? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: stajnerova@meta-ops.cz

publikováno: 17. 12. 2022