Vietnamské cukroví

Jedna paní učitelka při kurzu multikulturní výchovy vzpomínala na to, jak se snažila pomoci integraci vietnamské dívky do jejího třídního kolektivu. Před Vánoci, ve dnech, kdy už byl ve škole trochu volnější režim, se tato učitelka rozhodla udělat den vietnamské kultury.

Požádala holčičku, aby přinesla do třídy nějaké typické vietnamské cukroví, což se také stalo – maminka dívky ho speciálně pro tuto příležitost holčičce upekla. Přes tuto snahu dopadl den velkým nezdarem. Cukroví nikomu z dětí nechutnalo – bylo příliš odlišné. Paní učitelka se snažila celou situaci zachránit; s velkým přemáháním předstírala, že jí cukroví chutná, a snažila se - marně - dovést děti k tomu, aby cukroví holčičce pochválili.