Panelová diskuze: Jak podpořit žáky s OMJ při zvládnutí ZŠ

Jak podpořit žáky s OMJ při zvládnutí ZŠ a pokračování ve vzdělávání
Zveme Vás na panelovou diskuzi, která bude zacílená na situaci dětí přicházejících ve věku 13+ do české ZŠ bez znalosti jazyka. Tyto děti jsou častěji než ostatní ohroženy školní neúspěšností, předčasným ukončením vzdělávání a mají ztížené podmínky pro přechod na SŠ kvůli jednotným přijímacím zkouškám.

Jak se školám a odborníkům daří tyto děti podporovat? Je stávající podpora dostatečná nebo je potřeba specifický přístup a změny v legislativě? Jak těžké je připravit žáky na jednotnou zkoušku z češtiny, když se ji teprve učí používat v běžných životních situacích? Jaké změny případně chystá MŠMT?

KDY: 22. března 2022, 14-16 hodin

KDE: online, na platformě ZOOM

Účast přislíbili:

Radka Nováková, zástupkyně a výchovná poradkyně, ZŠ Týnec nad Sázavou

Anna Simotová, regionální spolupracovnice META, o.p.s., Češtinářka s přízvukem

Helena Pazdiorová, lektorka ČDJ a přípravného kurzu pro žáky s OMJ k JPZ

Michal Černý, MŠMT, ředitel odboru základního vzdělávání a mládeže

Petr Bannert, MŠMT, ředitel odboru středního, vyššího odborného a dalšího vzdělávání

Moderovat diskuzi bude Kristýna Titěrová, programová ředitelka META, o.p.s.

REGISTRACE NUTNÁ ZDE

publikováno: 16. 02. 2022